Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Все більше українців працюють нелегально в рідній країні Друк
Новини
Неділя, 29 травня 2011, 18:47

В нашій країні нелегальне працевлаштування набирає все більших обертів, оскільки роботодавці не хочуть платити високих відрахувань із зарплати. Про це заявив голова Центру громадської адвокатури Леонід Тарасенко.

“В Україні постійно порушуються справи проти роботодавців, які відмовляються офіційно працевлаштовувати працівників. Найчастіше у такий спосіб порушують закон підприємці у сфері громадського харчування, на автомийках, перукарнях та у мережах дрібного продажу. Практично у кожному закладі по дві особи працюють без офіційного оформлення”, – відзначив Тарасенко.

“У зв’язку зі складною економічною ситуацією в Україні, люди не замислюються над договірними відносинами, а роботодавці, в свою чергу, зловживають цим. Але найбільша проблема полягає у тому, що люди це роблять добровільно”,- додав Тарасенко. “Якщо немає жодного документу, навіть цивільно-правового договору, то відстояти свої права у суді буде нереально. Зрештою, цю проблему створила сама держава, бо у такий спосіб підприємці намагаються уникнути непомірно високих податкових відрахувань”, - запевнив голова Центру. “Відрахування до Пенсійного фонду і податкові збори на зарплату є одними з найвищих у Європі. Це приблизно 35% від всієї зарплати”, - зазначив Л.Тарасенко.

“Нерідко люди стають жертвами шахрайства, коли, відпрацювавши випробувальний термін, не отримали зарплати. Хоча законом передбачено плату у час випробувального терміну. У цих ситуаціях найбільш вразливою є студентська молодь. Як показує практика, українці є необізнаними зі своїми правами незалежно від віку”, - додав експерт.

Відділ кадрового аудиту
порталу "Все про трудове право"

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua