Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Переговори навколо трудового кодексу можуть відбутися без участі профспілок Друк
Новини
П'ятниця, 12 серпня 2011, 15:21

Міністерством соціальної політики готується проведення одностороннього, без залучення профспілок і громадськості, тривалого переговорного процесу навколо проекту Трудового кодексу України. Свою стурбованість з цього приводу ФПУ (Федерація Профспілок України) висловила в листі до Віце-прем’єр-міністра України міністра соціальної політики України Сергія Тігіпка.

Як повідомляють представники ФПУ, переговори щодо проекту трудового кодексу, (авторами якого є народні депутати України Василь Хара (глава ФПУ), Ярослав Сухий і Олександр Стоян) ведуться з представниками міжнародної спільноти (Світовий банк, Американська торгівельна палата в Україні та ін.), тоді як на національному рівні – тільки із бізнес-структурами.

Для дотримання принципів соціального діалогу, задекларованих як в міжнародному, так і національному законодавстві: утворюються міжвідомчі тристоронні робочі групи на паритетних засадах, проводяться відкриті, конструктивні переговори з метою пошуку компромісних рішень. Така практика існувала з початку 2001 року щодо процесу реформування трудового законодавства.

Робота, яка велася соціальними партнерами протягом тривалого часу та немалими зусиллями, потребувала багатьох компромісів. В зв’язку з цим, ФПУ наполягає на невідкладному поверненні до його обговорення на принципах рівноправності всіх сторін, відкритості та гласності, конструктивності та взаємодії, обов'язковості розгляду пропозицій всіх сторін, пріоритету погоджувальних процедур і обов'язковості дотримання досягнутих домовленостей.

Відділ кадрового аудиту
порталу "Все про трудове право"

 

 

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua