Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Фонд соцстрахування роз'яснив порядок здійснення ним контролю за використанням страхових коштів Друк
Новини
Вівторок, 27 вересня 2011, 11:47

В листі від 31.05.2011 року № 01-14-1444 Фонд соцстрахування на випадок тимчасової втрати працездатності роз’яснив порядок здійснення ним перевірок правильного використання страхувальником страхових коштів, а також про можливість оскарження рішень за підсумками виявлених порушень.

Правовими підставами проведення таких перевірок є п. 3 ст. 38 Закону "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" та Постанова Фонду від 22.12.2010 року № 29, якою визначається періодичність планових перевірок Фонду та підстави для проведення позапланових перевірок.

Так, у випадку порушення порядку використання страхових коштів, страхувальники зобов’язані відшкодувати Фонду неправомірно витрачену суму в повному обсязі і заплатити штраф в розмірі 50 відсотків від такої суми. Крім цього за несвоєчасне повернення таких коштів, або повернення не в повному обсязі, накладається штраф у розмірі 10 % та пеня в розмірі 0,1 % від цих коштів, за кожен день прострочення платежу. Рішення про застосування таких фінансових санкцій приймається та надсилається Фондом протягом 20 днів з дня закінчення строку, встановленого для виконання рішення про повернення коштів Фонду.

Для оскарження такого рішення страхувальник повинен подати письмову скаргу про перегляд рішення до органу Фонду який прийняв це рішення протягом 10 днів з дня його отримання. Рішення по такій скарзі приймається протягом 20 календарних днів з дня отримання скарги. У разі відмови в задоволенні скарги, страхувальник має право звернутися протягом 10 днів з дня отримання рішення про результати розгляду скарги з повторною скаргою до органу Фонду вищого рівня із дотриманням зазначеного десятиденного строку для кожного випадку оскарження та зазначеного двадцятиденного строку для прийняття рішення по скарзі або до суду у встановленому законодавством порядку.

Відділ кадрового аудиту
порталу "Все про трудове право"

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua