Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Мінсоцполітики про право на невикористані відпустки Друк
Новини
Вівторок, 11 жовтня 2011, 10:03

Згідно листа Міністерства праці та соціальної політики від 17.06.2011 року № 9/242пд право на невикористані відпустки залишається у працівника незалежно від періоду часу за який працівник не скористався таким правом.

Так, працівник, який не використав свої відпустки за кілька останніх років, включаючи 5 чи 10 років, має право їх використати, а в разі звільнення, згідно ст. 24 ЗУ «Про відпустки» йому виплачується компенсація за всі невикористані дні таких відпусток.

Ненадання працівникові щорічних відпусток у визначені законодавством строки є грубим порушенням законодавства про працю з боку роботодавця, що є підставою для притягнення його до відповідальності.

Статтею 11 ЗУ «Про відпустки» прямо передбачена заборона ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років поспіль. А невикористана частина щорічної відпуски має надаватись працівнику до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка.

Відділ кадрового аудиту
порталу "Все про трудове право"

 

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua