Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Податкова та прокуратура взяли на контроль роботодавців, що не виплачують заробітну плату Друк
Новини
Понеділок, 14 листопада 2011, 10:38

Питання затримки у виплаті заробітної плати працівникам, або невиплати її взагалі розглядалося на засіданнях обласних комісій з питань погашення заборгованості та заробітної плати в ряді областей України. 

Державна податкова адміністрація у Львівській області повідомила, що основним напрямом при адмініструванні податку з доходів фізичних осіб в ДПІ у Жовківському районі є робота з суб’єктами господарювання, що виплачують найманим працівникам заробітну плату "у конвертах", або зовсім не виплачують. Так, податковою інспекцією району спільно з Управлінням праці та соціального захисту населення, районною державною адміністрацією постійно проводяться засідання комісії, куди запрошуються керівники підприємств, які мають заборгованість з виплати заробітної плати або виплачують заробітну плату в незначних розмірах.

Станом на 1 листопада 2011 року заборгованість із виплати заробітної плати у Жовківському районі становить 226,9 тис. грн. Серед підприємств-боржників із виплати заробітної плати – ПП "Ганна", ТзОВ ПКК "Росо", СП "Тристалко" та ДП "Агро нафта". Прокуратурою району порушено кримінальну справу щодо невиплати заробітної плати працівникам ПП "Ганна".

Перший заступник голови Житомирської ОДА Микола Олещенко пообіцяв забирати ліцензії у роботодавців, які не платять підлеглим зарплату. Про це він попередив керівників підприємств, що є рекордсменами по зарплатних боргах, зауваживши, що це конституційне право людини отримувати винагороду за свою працю.

На засіданні обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати висловилися і роботодавці, на чию адресу звучали звинувачення. Багато хто з них пояснюють борги тим, що держава не виконує свої зобов'язання перед підприємствами: не виплачуються пільги і субсидії, а суди затягують справи.

На сьогодні обласна борг із зарплат становить 19,5 млн. грн. 60% від загальної суми (12,4 млн.) заборгували економічно-активні підприємства. Значна частина боргу (6,3 млн.) належить підприємствам-банкрутам. Найбільше заборгували підприємства в Житомирі (12,7 млн. грн.) і Коростені (2,1 млн. грн.).

Відділ кадрового аудиту
порталу "Все про трудове право"

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua