Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
У Кременчуці планується кампанія проти неоформлених працівників та зарплат Друк
Новини
Вівторок, 27 грудня 2011, 19:35

На сьогоднішній день Закон про легалізацію заробітної плати, який передбачає штрафи для неоформлених працівників до 20 тис. гривень не прийнятий.
Проте, виконком Кременчуцької міської ради координує роботу щодо легалізації заробітної плати та оформлення працівників, що працюють без оформлення трудових відносин з роботодавцем.
Зі слів Миколи Здойми, начальника міського управління економіки, створена робоча група з реалізації виплати заробітної плати, до якої увійшли представники виконкому, податкової інспекції, пенсійного управління, центру зайнятості та інспекції праці, які провели 44 рейди, у ході яких обстежено 501 суб’єкт підприємницької діяльності. У 153 із них вивялено 228 неоформлених працівників, у 21 випадку – не були внесені зміни до трудових угод щодо оплати праці. За наслідками обстежень робоча група спільно з Кремечуцькою ОДПІ направила матеріали по 9 суб’єктах підприємницької діяльності до прокуратури. За наслідками профілактично-розяснювальної роботи 93,9% від загальної кількості виявлених без належного оформлення осіб привели свої трудові відносини з роботодавцями у відповідність до трудового законодавста.
Лише за цей рік порушено 8 кримінальних справ за статтею 172 ККУ за грубе порушення законодавства про працю. Однак на думку заступника прокурора міста Олени Гольдінової, цього не достатньо, адже у країні, за підрахунками фахівців, частка нелегалів становить близько 35-40% від загальної кількості трудящих. Із з них велику частину складають пацівники, які офіційно отримують мінімальну заробітну плату та окремо доплату «в конверті».
Для комплексного вирішення проблеми тінізації трудових відносин (залучивши всі сторони до обговорення), АСМБР розпочала реалізацію проекту «Кампанія громадського представництва прав трудящих м.Кременчука на легальне працелаштування і оплату праці». Цей проект, передусім, спрямований на підприємців малого та середнього бізнесу, інших роботодавців, представників державних контролюючих органів та органів місцевого самоврядування.
Як зазначив координатор проекту, Роман Каць: -По завершенні ми презентуємо результати проекту правозахисним організаціям та «вільним» профспілкам України з пропозицією розгорнути національну кампанію представлення інтересів та захисту прав трудящих на повну заробітну плату та офіційне оформлення працюючих.

Відділ кадрового аудиту
порталу "Все про трудове право"
 

 

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua