Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Практика трудових відносин на фінансовому ринку Друк
Статті - Думка бізнесу
Середа, 03 лютого 2010, 17:23

Самбірський Мар’ян Михайлович Директор ТОВ «Компанія з управління активами «Український інвестиційний капітал» Самбірський Мар’ян Михайлович
Директор ТОВ «Компанія з управління активами «Український інвестиційний капітал»
Кандидат економічних наук


Що, на Ваш погляд, є запорукою ефективних відносин між роботодавцем та працівником?

На мою думку, найголовніше, на самому початку трудових відносин якомога чіткіше з’ясувати всі можливі питання взаємовідносин між працівником та роботодавцем, а саме винагорода (зарплата, бонуси), соціальний пакет, можливості кар’єрного зростання з однієї сторони та обов’язки, цілі, плани компанії, відповідальність працівника з іншої сторони.
Також важливо розуміти, що не може бути ефективних відносин між роботодавцем та працівником там, де немає довіри.   

Як часто Вам доводилося бути учасником трудових конфліктів?

На щастя, не часто. Якщо й були конфлікти, їх вдалося розв’язати шляхом переговорів без звернень до суду.  

Наскільки, на Вашу думку, існуючий Кодекс законів про працю України відповідає реаліям сьогодення?

Існуючий Кодекс законів про працю має одну важливу перевагу – по ньому вже відпрацьовані певні моделі поведінки як працівника, так і роботодавця, існує база судових рішень. Проте, багато норм Кодексу не відповідають викликам сучасного бізнес середовища. Багато питань необхідно більш чітко та детально прописати. Я маю на увазі, питання трудового договору, правового статусу працівника та роботодавця, робочого часу та часу відпочинку, оплати праці.

У Верховній Раді України тривалий час обговорюється проект нового Трудового кодексу. Наскільки актуальним є його прийняття для бізнес-середовища? Які очікування від цього документу?

Вже перше ознайомлення із проектом дає підстави вважати, що у порівнянні з чинним КЗпП України він є більш змістовним (у ньому майже на 200 статей більше), значно глибше та чіткіше визначає та формулює правила поведінки учасників трудових відносин.

Якщо розглядати, Новий Кодекс зі сторони роботодавця, я вважаю слушними такі законодавчі новації: можливість продовжувати робочий день на підприємствах до 10 годин – за умови, що в якийсь інший день працівники пробудуть на роботі лише 6 годин, необов’язковість колективного договору, процедура та строки повідомлення працівника про звільнення, уточненого та розширеного переліку основних прав та обов’язків працівників  та роботодавця

Важливо також у новому Кодексі знайти баланс інтересів між працівником та роботодавцем.

Які способи мотивації персоналу приносили найбільші плоди?

Переважна кількість резюме, які я отримую, шукаючи працівників, як правило, містять достатньо довгий список посад чи місць роботи кандидата на вакансію. Проте лише в одному з десяти згадується про те, чого людина досягла, займаючи посади, які були його результати та ступінь виконання поставлених цілей.

На моє переконання, в мотивації працівників важливо створити умови для їх орієнтації на результати роботи. А вже результати повинні чітко корелюватися із зарплатою, премією, кар’єрним ростом тощо.

Останнім часом все більшої ваги у працівників набувають такі елементи мотивації, як  впевненість у майбутньому та задоволення від результатів роботи.

 

Інтерв''ю з паном Самбірським М.П. провів Олеcь Мельник
Портал "Все про трудове право"

 

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua