Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Нерозголошення працівниками комерційної таємниці - одна із запорук успіху компанії Друк
Статті - Думка бізнесу
Середа, 08 серпня 2012, 13:42

Яким питанням ви приділяєте особливу увагу при доборі працівників?

Основну уваги ми зосереджуємо на чіткому формуванні спільних домовленостей (зі сторони нашої компанії передусім це своєчасне виконання працівником та в повній мірі усіх вимог та завдань, які покладаються на працівника, в залежності від його посади), з майбутнім співробітником та фіксуємо ці домовленості у трудових договорах. Укладання трудового договору є невід’ємним та обов’язковим при прийнятті працівника на роботу. Також, важливим для нашої компанії є нерозголошення працівниками комерційної таємниці та не використання тієї чи іншої інформації яка стосується діяльності компанії та якою володіє працівник в особистих цілях. Тому другим та найважливішим документом який впровадила компанія до підписання при прийнятті працівника – це договір про нерозголошення комерційної таємниці (який в свою чергу зобов’язує працівника не розголошувати та не використовувати комерційну таємницю в особистих цілях). Враховуючи що в залежності від займаної посади яку обіймає працівник, на нього покладаються певні зобов’язання. Повний та більш детальний перелік усіх зобов’язань, порядок та правило виконання а також дії працівника у тих чи інших ситуаціях ми передбачили у посадовій інструкції, яка є також обов’язковою для виконання, та яка видається кожному співробітнику.

Чи є у Вас на підприємстві колективний трудовий договір?

На даному етапі нашої діяльності такий документ як колективний трудовий договір відсутній.

Наскільки для Вас є важливим питання збереження комерційної таємниці працівниками підприємства?

Як я наголошував раніше, питання збереження комерційної таємниці працівниками нашої компанії є дуже важливим для нас. Розробка та впровадження усієї внутрішньої документації компанії приділяє значну увагу саме в питанні збереження комерційної таємниці.

Які заходи Ви вживаєте для збереження комерційної таємниці на підприємстві?

Окрім заходів, на які я наголошував раніше, ми намагаємось максимально забезпечити себе від витоку інформації. Звісно, документально забезпечити собі гарантії того, що працівник не вчинить таких дій, які б могли призвести до розголошення або витоку комерційної таємниці з компанії – це добре. Проте робота та робочі процеси в середні компанії з самого початку будуються таким чином, щоб максимально обмежити доступ працівника до тієї інформації, яка не стосується відповідного працівника. Простіше кажучи краще від початку обмежити доступ та передбачити усе наперед, ніж в подальшому захищати та відстоювати свої права.

Чи траплялися у Вас на підприємстві трудові конфлікти?

Так. І цей конфлікт якраз таки був пов’язаний із використанням працівником комерційної таємниці в особистих цілях.

Якщо так, яким чином Ви вирішуєте трудові спори?

Вирішення даного конфлікту не дало свого результату в прямих переговорах з працівником. Відповідно ми були змушені відстоювати свої права в судовому порядку. Я не буду довго розписувати послідовність наших дій, проте можу зауважити що наше чинне законодавство потребує серйозних змін саме в розрізі захисту підприємств в подібних випадках.

Зараз у Верховній Раді України на розгляді знаходить Трудовий кодекс. Чи потрібен він наразі, на Вашу думку?

Безумовно так. Україна є молодою державою яка тільки розвивається. Так само розвивається її економіка та законодавство. Трудовий кодекс цьому не виняток.

Чого Ви, як роботодавець, очікуєте від нового Трудового кодексу?

Буду відвертий, в першу чергу звісно я хочу бачити ті зміни, які будуть захищати мене як роботодавця. І в першу чергу в питаннях захисту комерційної таємниці підприємств. Як показує мій особистий досвід, є безліч моментів та нюансів в яких роботодавець залишається безсилим та незахищеним.

Інтерв'ю з Андрієм Омельченко, Генеральним директором Української Торгової Групи ЛІОМ; Комерційним директором Торгівельно Виробничої Компанії МАКСУС

провела Ніна Булгакова, відділ кадрового аудиту
порталу «Все про трудове право»

 

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua