Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Форми кадрових наказів: довільна чи встановлена Друк
Статті - Думка юриста
Понеділок, 28 вересня 2009, 21:14

Наказом Міністерства статистики України № 253 від 09 жовтня 1995 року ”Про затвердження форм первинного обліку” були затверджені типові форми первинного обліку, зокрема, П-1 ”Наказ (розпорядження) про прийом на роботу” та П-8 ”Наказ (розпорядження) про припинення договору (контракту)”.

Слід зазначити, що існують суперечки обов’язковості використання вищезазначених типових форм. Справа в тому, що дуже поширене явище оформлення наказів по кадрах у довільній формі. Практика судових розглядів трудових суперечок показує, що такі, нетипові форми наказів, визнаються судами такими, що мають юридичну силу, якщо вони мають всі необхідні для такого наказу реквізити і дані.

Виходячи з вищевикладеного можна зробити висновок, що використання наказів про прийняття на роботу та звільнення з роботи в довільній формі можливе лише за умови зазначення в таких наказах всіх даних, що містяться в типових формах, а при необхідності і додаткових даних.

 


УВАГА! В зв'язку із змінами в законодавстві матеріал може втратити актуальність в якійсь з частин, тому краще звернутись за правовою консультацією.
 

lawyer-button.gif

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua