Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Щодо державної реєстрації припинення трудового договору між працівником і фізичною особою Друк
Статті - Думка юриста
П'ятниця, 09 жовтня 2009, 09:49

Оскільки Кабінетом міністрів України підтримано ініціативу Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва щодо внесення змін в процедуру оформлення трудових відносин між фізичними особами. В зв’язку з чим Урядом України прийнято постанову від 29 жовтня 2009 р. № 1168 «Деякі питання застосування законодавства про працю фізичною особою, яка використовує найману працю».


 

Ст. 24-1 Кодексу законів про працю України встановлено, що у разі укладення трудового договору між працівником і фізичною особою, фізична особа повинна у тижневий строк з моменту фактичного допущення працівника до роботи зареєструвати укладений у письмовій формі трудовий договір у державній службі зайнятості за місцем свого проживання у порядку, визначеному Міністерством праці та соціальної політики України.

П. 17. Форми трудового договору між працівником і фізичною особою, затвердженої наказом Міністерства праці і соціальної політики України від 08 червня 2001 року № 260, передбачено, що розірвання трудового договору повинно бути скріплено сторонами трудового договору, якими є працівник та фізична особа-підприємець.

Постановою Господарського суду Донецької області від 11.06.2007 року по справі № 18/134 пн Про особисту присутність при укладенні трудових договорів встановлено наступне:

”Відповідно до п. 17 Форми трудового договору між працівником і фізичною особою розірвання трудового договору повинно бути підтверджено підписами сторін трудових відносин (фізична особа – роботодавець і найманий працівник) на всіх (трьох) примірниках трудового договору.

lawyer-button.gif

У випадку відсутності в центрі зайнятості однієї із сторін трудового договору (фізичної особи – роботодавця або найманого працівника) дотримання вимог Порядку реєстрації трудового договору між працівником і фізичною особою, затвердженого наказом Міністерства праці і соціальної політики України від 08 червня 2001 року № 260, є таким, що неможливе.

Зняття трудового договору з реєстрації в державній службі зайнятості, у випадку відсутності однієї з сторін трудового договору, можливе лише за умови, якщо до центру зайнятості було надано судове рішення, що вступило в законну силу, відносно припинення дії такого договору або визнання його таким, що втратив юридичну силу (з посиланням на конкретну дату), яке містить зобов’язання державної служби зайнятості по зняттю відповідного договору з реєстрації. Також відповідно до п. 19 Форми трудового договору між працівником і фізичною особою трудовий договір знімається з реєстрації у випадку визнання його недійсним за рішенням суду.

Міністерство праці та соціальної політики України листом від 19.11.2004 року № ДУ-11-5466 надало роз’яснення стосовно проблемних питань, виникаючих при реєстрації та знятті з реєстрації трудових договорів між фізичними особами-роботодавцями і найманими працівниками, в якому зазначено, що особиста присутність сторін трудового договору, які його уклали, є обов’язковою як при реєстрації трудового договору, так і при йог знятті з реєстрації.

Вищенаведене дає достатньо підстав вважати, що розірвання трудового договору між працівником і фізичною особою вимагає особистої присутності обох сторін такого договору, в т.ч. фізичної особи – роботодавця, у відповідному центрі зайнятості.

Мирослава Ковальова
Відділ кадрового аудиту
Порталу Трудове право


УВАГА! В зв'язку із змінами в законодавстві матеріал може втратити актуальність в якійсь з частин, тому краще звернутись за правовою консультацією.

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua