Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Право одинокої матері/батька на додаткову оплачувану відпустку Друк
Статті - Думка юриста
Понеділок, 05 липня 2010, 08:43

100705_Dad_vacation.jpgЧинне законодавство України передбачає ряд гарантій для одиноких матерів та батьків, які виховують дитину без матері. Одним із видів таких гарантій є надання щорічної додаткової оплачуваної відпустки таким категоріям осіб.

Стаття 19 Закону України «Про відпустки» (надалі - Закону), яка має назву «Додаткові відпустки працівникам, які мають дітей» передбачає, що жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (стаття 73 Кодексу законів про працю України).

За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 14 календарних днів.

Дана відпустка надається із збереженням заробітної плати на весь період відпустки.

У разі ненадання такого виду відпустки, в процесі звільнення працівника, у відповідності до ст. 24 Закону, йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткові відпустки працівникам, які мають дітей.

lawyer-button.gif

Стаття 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність для роботодавця за невиплату відповідних належних працівникові сум коштів.

«Порушення встановлених термінів виплати пенсій, стипендій, заробітної плати, виплата її не в повному обсязі, а також інші порушення вимог законодавства про працю – тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності від п'ятнадцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

 

Віталій Крупельницький
юрист
портал «Все про трудове право»

УВАГА! В зв'язку із змінами в законодавстві матеріал може втратити актуальність в якійсь з частин, тому краще звернутись за правовою консультацією.

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua