Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Заміна сумісництва на основне місце роботи Друк
Статті - Думка юриста
Понеділок, 01 лютого 2010, 11:38

На підставі норм статтей 2 і 21 Кодексу законів про працю України (далі – ”КЗпП”) найманий працівник має право на укладання трудового договору на одному чи водночас на кількох підприємствах, установах, організаціях, якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором чи угодою сторін.

Особливості роботи за сумісництвом (оплата праці, оформлення) визначені у КЗпП (зокрема ст. 102-1) та в Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників (далі – ”Інструкція”).

Трудові книжки на сумісників ведуться тільки за основним місцем роботи. Проте за бажанням працівника в ній окремим рядком може бути зроблений запис про роботу за сумісництвом, оформлену належним чином (п. 2.14 Інструкції).

Для переходу працівника-сумісника на основне місце роботи на цьому самому підприємстві він має звільнитися з основного місця роботи (ст. 38, ч. 1 ст. 36 КЗпП).

Наступним кроком є подання працівником на підприємство, де він працює за сумісництвом, заяви ”про переоформлення його трудового договору про сумісництво на основний трудовий договір” або заяви про прийняття на роботу за основним місцем роботи, а також трудової книжки.

На заяві з приводу письмового оформлення трудового договору має бути така резолюція:

lawyer-button.gif

”Трудовий договір працівника П.І.Б. переоформити із сумісника на трудовий договір за основним місцем роботи з урахуванням трудового стажу за період роботи за сумісництвом до стажу роботи на даному підприємстві з ”__”_____ 2009 року”.

На даній резолюції обов’язково потрібно зазначити дату, з якої працівник був прийнятий на роботу за сумісництвом, оскільки трудові договори рівноцінні, а в колективному договорі підприємства можуть передбачатися визначені пільги для працівників, які мають визначений стаж роботи на цьому ж підприємстві.

Якщо ж трудовий договір не був оформлений у письмовій формі, то працівника наказом по підприємству переводять із сумісника на основне місце роботи за його заявою.

Мирослава Ковальова
Відділ кадрового аудиту
Порталу Трудове право


УВАГА! В зв'язку із змінами в законодавстві матеріал може втратити актуальність в якійсь з частин, тому краще звернутись за правовою консультацією.

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua