Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Переведення працівника на основне місце роботи Друк
Статті - Думка юриста
Середа, 21 липня 2010, 11:22

Питанням переведення працівника з умов роботи за сумісництвом на роботу у якості працівника за основним місцем роботи на одному підприємстві

Основним нормативним актом в якому містяться положення які визначають правовий статус працівника-сумісника є:

Порядок перевода совместителя на основное место работыЗауважимо що чинним законодавством України не передбачено безпосереднього порядку переведення працівника з роботи на умовах сумісництва на роботу у якості працівника за основним місцем роботи на одному підприємстві. Тим не менш, за результатами аналізу положень чинного трудового законодавства, для переведення працівника-сумісника на роботу у якості працівника за основним місцем роботи на одному підприємстві необхідно вчинити наступні дії:

1. Звільнення працівника за основним місцем роботи

Для переведення працівника-сумісника на основне місце роботи на цьому самому підприємстві він має звільнитись з основного місця роботи на іншому підприємстві на підставах передбачених ст. 36 та/або ст. 38 КЗпП.
При цьому, роботодавець у якого працівник працював за основним місцем роботи, окрім вчинення дій які передбаченні чинним законодавством та пов’язані із вивільненням працівника додатково повинен надати такому працівникові довідку про кількість днів невикористаної відпустки (основної та додаткової).

2. Переоформлення трудового договору

Після вивільнення працівника з підприємства на якому він працював на умовах основного місця роботи, такий працівник повинен подати до підприємства, де він працює за сумісництвом, заяву «про переоформлення його трудового договору про сумісництво на основний строковий трудовий договір».

За результатами розгляду заяви працівника, генеральний директор підприємства повинен видати наказ «про переоформлення трудового договору про сумісництво на основний строковий трудовий договір», в якому серед іншого визначити строк укладення строкового трудового договору та осіб відповідальних за підготовку проекту письмового строкового трудового договору.

На наказі з приводу письмового оформлення строкового трудового договору має бути така резолюція:

lawyer-button.gif

«Трудовий договір працівника П.І.Б. переоформити із сумісника на строковий трудовий договір за основним місцем роботи з урахуванням трудового стажу за період роботи за сумісництвом до стажу роботи на даному підприємстві з «__»_____ 2009 року».

На даній резолюції обов’язково потрібно зазначити дату, з якої працівник був прийнятий на роботу за сумісництвом, оскільки трудові договори рівноцінні, а в колективному договорі підприємства можуть передбачатись пільги для працівників, які мають визначений стаж роботи на підприємстві.

При переоформленні трудового договору працівник додатково повинен подати трудову книжку, що випливає зі змісту абз. 1 та абз. 4 п.1.1. «Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників» затвердженої спільним Наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року № 58.

Після видання наказу про переоформлення трудового договору, з працівником слід укласти строковий трудовий договір, в якому передбачити умови та дату припинення трудового договору, а також умови подовження строку чинності такого договору.

Ніна Булгакова, відділ кадрового аудиту
порталу «Все про трудове право
»


УВАГА! В зв'язку із змінами в законодавстві матеріал може втратити актуальність в якійсь з частин, тому краще звернутись за правовою консультацією.

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua