Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Чи може працівник претендувати на відпустку без «піврічного» відпрацювання на новому місці роботи, при невикористаній відпустці на попередній роботі? Друк
Статті - Думка юриста
Понеділок, 25 липня 2011, 15:38
Статею 79 Кодексу Законів про Працю України передбачено надання щорічних основної та додаткових відпусток повної тривалості у перший рік роботи працівникам після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві, в установі, організації.

У разі надання зазначених відпусток до закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи їх тривалість визначається пропорційно до відпрацьованого часу, крім визначених законом випадків, коли ці відпустки за бажанням працівника надаються повної тривалості.

Пункт 8 ч.7 ст.10 Закону України «Про відпустки» передбачає якраз такий випадок, а саме щорічна відпустка повної тривалості за бажанням працівника надається до закінчення 6-місячного терміну працівникам, які не використали його за попереднім місцем роботи повністю або частково і не отримали за нього грошову компенсацію.

 

Таким чином, працівник може отримати відпустку до закінчення 6-місячного терміну за наявності двох умов:
1) невикористаної відпустки (її частини) з попереднього місця роботи;
2) не отриманої компенсації за невикористану відпустку (її частину) при звільненні.

Але, як правило, відповідно до ч.1 ст.83 Кодексу законів про працю, при звільненні працівнику в обов'язковому порядку виплачується грошова компенсація за всі невикористані дні відпустки.

Якщо працівник, переведений на роботу на інше підприємство, в установу, організацію, повністю або частково не використав щорічні основну та додаткові відпустки і не одержав за них грошову компенсацію, то до стажу роботи, що дає право на щорічні основну та додаткові відпустки, зараховується час, за який він не використав ці відпустки за попереднім місцем роботи.(такий порядок передбачений ст. 81 КЗпП України.)

Відділ кадрового аудиту
порталу "Все про трудове право"

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua