Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Чи є обов’язковою сплата пенсійних страхових внесків? Друк
Статті - Громадська думка
Середа, 24 листопада 2010, 09:52

Платить или не платить пенсионный сборЧастиною 21 ст. 1 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003р. №1058-ІV (надалі Закон-1058) встановлено:

“Страхові внески –

  • кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов’язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше;

  • кошти, сплачені на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.“

Також, термін “сплачені“ застосований в ст.1 Закону 1058 до понять застрахованих осіб і страхувальників-роботодавців.

Відтак:

  • Закон-1058 страховим внеском вважає виключно сплачені кошти;
  • несплачені, з будь-яких причин,кошти не можуть вважатися пенсійними страховими внесками;
  • на несплачені кошти юрисдикція цього Закону не розповсюджується.

Тому, несплата коштів не тягне за собою жодних правових наслідків у вигляді донарахування, штрафів, пені і т.п. включно з відсутністю права ПФУ на перевірку таких несплачених коштів.

2. Частиною 1 ст. 67 Конституції України визначено:

“Кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.” – відтак, ні сплати страхових внесків до Пенсійного фонду, ні обов”язковості такої сплати Конституцією України не встановлено, отже зі сплатою податків і зборів в порядку встановленому Законом – обов’язок платника на цьому завершений!

Частиною 2 ст. 8 Конституції України встановлено:

Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.” – очевидно, що Законом-1058 розширено конституційний обов”язок щодо обов”язковості такої сплати, що не встановлено самою Конституцією України, а відтак, такий Закон-1058 не відповідає Конституції.

Також, ст. 3, 8 Конституції проголошено принцип верховенства права, а не обов’язків.

Відтак, сплата пенсійних страхових внесків в Україні є добровільною.

(… тут також треба "подумати" про "обов’язковість" сплати інших страхових внесків, зокрема, про "обов’язковість" обов’язкового страхування транспортних засобів, перелік можна продовжити).

Джерело: http://community.livejournal.com/ua_pravo/

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua