Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Верховний суд Украины. Рішення від 22.08.2002 р. "Про неправомірною відмову управління щодо перерахування призначеної їй пенсії державного службовця" Друк
Судова практика
Четвер, 22 серпня 2002, 21:51
ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
СУДОВА ПАЛАТА З ЦИВІЛЬНИХ СПРАВ
РІШЕННЯ
від 22 серпня 2002 року
(Витяг)

У серпні 2001 р. С. звернулася до суду зі скаргою на дії управління соціального захисту населення Ленінської районної ради м. Вінниці (далі - управління), в якій просила визнати неправомірною відмову управління щодо перерахування призначеної їй пенсії державного службовця та зобов'язати його провести цей перерахунок.

Рішенням Ленінського районного суду м. Вінниці від 31 серпня 2001 р., залишеним без зміни ухвалою судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області від 27 грудня 2001 р., постановлено визнати неправомірними дії управління та зобов'язано його провести перерахунок з 1 грудня 1999 р. і виплатити пенсію.

У касаційній скарзі управління просить скасувати рішення і направити справу на новий судовий розгляд, посилаючись на неправильне застосування судом норм матеріального права.

Заслухавши доповідь судді Верховного Суду України, пояснення заявниці, перевіривши наведені в касаційній скарзі доводи та дослідивши матеріали справи, Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України дійшла висновку, що касаційна скарга підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

Судом установлено, що С. у вересні 1996 р. згідно зі ст. 37 Закону від 16 грудня 1993 р. "Про державну службу" вийшла на пенсію за віком.
Задовольняючи вимоги заявниці, суд виходив із того, що вона має право на перерахунок пенсії згідно із роз'ясненнями до постанови Кабінету Міністрів України від 13 грудня 1999 р. N 2288 "Про впорядкування умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів", викладеними у спільному листі Міністерства соціального захисту населення, міністерств фінансів, юстиції, праці та Головного управління державної служби при Кабінеті Міністрів України від 21 липня 1995 р. N 01-3/805-02-02 "Про строки призначення пенсій та про перегляд розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про державну службу" у зв'язку із зміною оплати праці" (далі - спільний лист).

З таким висновком суду погодитися не можна, оскільки він не грунтується на законі. Чинними Законами України "Про державну службу" та "Про пенсійне забезпечення" (від 5 листопада 1991 р.) не передбачене право непрацюючих пенсіонерів на перерахунок пенсій у зв'язку з підвищенням заробітної плати працівникам, що займають посади, на яких працювали ці пенсіонери до призначення пенсій.

Роз'яснення, викладені у спільному листі, не можуть братися до уваги, оскільки суперечать закону. До того ж цей нормативно-правовий акт не внесений до державного реєстру, а тому не є чинним.

Оскільки судами першої та апеляційної інстанцій неправильно застосовано норми матеріального права, Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України вважає за необхідне змінити рішення по суті справи, не передаючи її на новий розгляд. Постановлені у справі рішення та ухвалу слід скасувати і постановити нове рішення про відмову в задоволенні скарги.

На підставі наведеного Судова палата у цивільних справах Верховного Суду України рішення Ленінського районного суду м. Вінниці та ухвалу судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області скасувала і відмовила С. у задоволенні скарги на рішення управління.
____________

 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua