Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Лист від 05.01.2011 р. N 4/13/84-11 про надання роз'яснення щодо установлення інспектору з кадрів надбавки за складність та напруженість у роботі та доплати за суміщення посади юрисконсульта Друк
Законодавство
Написав Міністерство праці і соціальної політики України   
Середа, 13 липня 2011, 09:37


МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 05.01.2011 р. N 4/13/84-11
Про надання роз'яснення


Департамент з питань державного регулювання заробітної плати та умов праці розглянув запит <...> щодо установлення інспектору з кадрів надбавки за складність та напруженість у роботі та доплати за суміщення посади юрисконсульта і повідомляє.

Зазначені виплати передбачені Умовами оплати праці працівників закладів охорони здоров'я та установ соціального захисту населення (далі - Умови), затвердженими спільним наказом Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства охорони здоров'я від 05.10.2005 р. N 308/519, і за своєю сутністю та характером не залежні одна від іншої.

Відповідно до пункту 3.1 Умов суміщення професій (посад) полягає у виконанні працівником разом зі своєю основною роботою, передбаченою трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою). Виконання додаткових обов'язків за суміщенням професій (посад) можливе тільки за наявності вакантної посади. Ця доплата установлюється в розмірі до 50 відсотків посадового окладу за основною посадою і оформляється наказом (розпорядженням) керівника.

Доплата за суміщення професій (посад) не встановлюється керівникам закладів, їх заступникам, керівникам структурних підрозділів та їх заступникам (за винятком завідувачів відділень соціальної допомоги та їх заступників, завідувачів ФАПів та аптечних кіосків.

Надбавка за високі досягнення у праці, виконання особливо важливої роботи, складність, напруженість у роботі передбачена пунктом 4.4 Умов. Для її встановлення не потрібна наявність вакантної посади.

Кожна з цих надбавок установлюється в межах затвердженого фонду оплати праці у розмірі до 50 відсотків посадового окладу. Загальна сума надбавок, які можуть бути установлені одному працівнику, не повинна перевищувати 50 відсотків його посадового окладу (наприклад, інспектору з кадрів може бути встановлена надбавка за високі досягнення у праці в розмірі 20 відсотків та надбавка за складність, напруженість у роботі в розмірі 30 відсотків). Однак це обмеження не поширюється на працівників національних закладів (установ).

Якщо працівникові провадиться доплата до посадового окладу за суміщення посад (професій), йому одночасно може встановлюватися надбавка за високі досягнення у праці або за складність, напруженість у роботі або за виконання важливої роботи.

Директор Департаменту  О. Товстенко
 

Останнє оновлення на П'ятниця, 16 грудня 2011, 01:16
 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua