Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Лист від 18.02.2011 р. N 1742/0/14-11/18 щодо порядку фінансування Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності страхувальників-роботодавців для надання матеріального забезпечення найманим працівникам Друк
Законодавство
Написав Міністерство праці та соціальної політики України   
Середа, 13 липня 2011, 16:16


МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 18.02.2011 р. N 1742/0/14-11/18

 

Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" внесені зміни до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" щодо порядку фінансування Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі - Фонд) страхувальників-роботодавців для надання матеріального забезпечення найманим працівникам, які набрали чинності 1 січня 2011 року.

З метою забезпечення єдиного підходу у вирішенні питань, що виникають у цій сфері, повідомляємо.

На виконання абзацу першого частини першої статті 21 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням" (далі - Закон N 2240) розроблено Порядок фінансування страхувальників для надання застрахованим особам матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, який затверджено постановою правління Фонду від 22.12.2010 N 26 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25 січня 2011 року за N 111/18849.

Зазначений Порядок набрав чинності з дня його опублікування (04.02.2011), але поширюється на виплати, призначення яких здійснюється з січня 2011 року, в тому числі якщо страховий випадок настав до 1 січня 2011 року, але нарахування допомоги здійснюється після 1 січня 2011 року.

Підставою для фінансування страхувальників робочими органами Фонду є оформлена за встановленим зразком заява-розрахунок, що містить інформацію про нараховані страхувальником застрахованим особам суми матеріального забезпечення за їх видами. У зв'язку з тим, що законодавством не встановлено обмежень щодо періодичності та частоти подання заяв-розрахунків з метою забезпечення своєчасності страхових виплат відповідно до вимог частини першої статті 52 Закону N 2240, такі заяви подаються страхувальниками в міру опрацювання документів, поданих застрахованими особами. Відповідно до роз'яснення виконавчої дирекції Фонду у заяві-розрахунку зазначається повна сума коштів Фонду на матеріальне забезпечення без зменшення їх на суми обов'язкових платежів.

Частиною другою статті 21 Закону N 2240 передбачено, що страхувальник-роботодавець відкриває окремий поточний рахунок (або окремий рахунок для бюджетних установ) для зарахування страхових коштів, які надаються Фондом і можуть бути використані страхувальником виключно для надання матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам. Проте, частина цих коштів має бути утримана в рахунок сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та інших платежів, які відповідно до Законів України утримуються з цих виплат, і за утримання яких роботодавець несе відповідальність згідно із законодавством України.

Зазначене рекомендуємо довести до відома відділень НБУ та банків України.

Заступник Міністра  В. Коломієць
 

Останнє оновлення на П'ятниця, 16 грудня 2011, 01:15
 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua