Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Лист від 21.05.2007 № 4890/6/17-0716 (10029/7/17-0717) "З питань оподаткування податком з доходів фізичних осіб надбавок (доплат) до посадових окладів працівників за роботу в польових умовах" Друк
Законодавство
Написав Державна податкова адміністрація України   
Понеділок, 21 травня 2007, 16:11
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
 
ЛИСТ
 
21.05.2007 
 
№ 4890/6/17-0716   
10029/7/17-0717
 
Про розгляд листа

Державна податкова адміністрація України розглянула ваш лист <…> з питань оподаткування податком з доходів фізичних осіб надбавок (доплат) до посадових окладів працівників за роботу в польових умовах і повідомляє.

Кінцевий перелік доходів, які не включаються до загального оподатковуваного доходу платника податку зазначено у п.4.3  ст.4 Закону України від 22.05.03р. №889 „Про податок з доходів фізичних осіб” (далі – Закон). Суми польового забезпечення у п.4.3 ст.4 Закону окремо не зазначені. Разом з тим,  відповідно до п.4.2 ст.4 Закону до складу  місячного оподатковуваного доходу найманого працівника входять доходи, одержані у вигляді заробітної плати, інших виплат та винагород  відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору.

При цьому згідно із  пп.4.3.2, п.4.3, ст.4 Закону до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються суми коштів, отриманих платником податку на відрядження або під звіт, з урахуванням норм пункту 9.10 статті 9 Закону.

Згідно із змінами, внесеними до Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13.03.98 №59, зареєстрованої Міністерством юстиції України 31.03.98 за №218/2658 (п.1, далі - Інструкція), службовим відрядженням вважається поїздка працівника за розпорядженням керівника підприємства, об'єднання, установи, організації (далі - підприємство) на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи.

Службові поїздки працівників, постійна робота яких проходить в дорозі або має роз'їзний (пересувний) характер, не вважаються відрядженнями, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором, трудовим договором (контрактом) між працівником і власником (або уповноваженою ним особою).

Постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.99р. №490 “Про надбавки (польове забезпечення) до тарифних ставок і посадових окладів працівників, направлених для виконання монтажних, налагоджувальних, ремонтних і будівельних робіт, та працівників, робота яких виконується вахтовим методом, постійно проводиться в дорозі або має роз'їзний (пересувний) характер», встановлено, що підприємства, установи, організації самостійно встановлюють надбавки (польове забезпечення) до тарифних ставок і посадових окладів працівників, направлених для виконання монтажних, налагоджуваних, ремонтних і будівельних робіт, та працівників, робота яких виконується вахтовим методом, постійно проводиться в дорозі або має роз’їзний (пересувний) характер, у розмірах, передбачених колективними договорами або за погодженням із замовником.

Граничні розміри надбавок (польового забезпечення) працівникам за день не можуть перевищувати граничні норми витрат, установлених Кабінетом Міністрів України для відряджень у межах України.

Виходячи з зазначеного,  лише за умови визначення у колективному договорі, трудовому договорі (контракті) службових поїздок працівників, робота яких проходить в дорозі або має роз'їзний (пересувний) характер, відрядженням (з відповідним їх оформленням як відряджень та виконанням положень п. 9.10 ст.9 Закону), надбавки до тарифних ставок і посадових окладів таких працівників, що виплачуються у розмірах, передбачених колективними договорами або за погодженням із замовником, але не вище граничних норм витрат, понесених у зв’язку з відрядженням (зокрема, добових витрат) встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 1999 року №663 «Про норми відшкодування витрат на відрядження у межах України та за кордон» та Інструкцією, не будуть розглядатися як об’єкт оподаткування податком з доходів фізичних осіб з підстав, встановлених підпунктом 4.3.2  пункту 4.3 статті 4 Закону.

 

Заступник Голови                                                                                                                         С.І. Лекарь
Останнє оновлення на Понеділок, 28 вересня 2009, 10:22
 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua