Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Лист від 09.02.2010 р. "Щодо порядку подання Звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів" Друк
Законодавство
Написав Фонд соціального захисту інвалідів   
Вівторок, 09 лютого 2010, 11:45
МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ФОНД СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ІНВАЛІДІВ

ЛИСТ

від 9 лютого 2010 р. № 1/6-20/06

Щодо порядку подання Звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів


Фонд соціального захисту інвалідів (далі — Фонд), розглянувши листа від 12.01.2010 р. № 8 стосовно надання роз’яснень з питання подання Звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів, повідомляє.

Визначення та обчислення строків передбачене Главою 18 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 № 435-IV (далі — Цивільний кодекс України).

Отже, строком є певний період у часі, зі спливом якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення.

Строк визначається роками, місяцями, тижнями, днями або годинами.

Відповідно до ст. 255 Цивільного кодексу України, якщо строк встановлено для вчинення дії, вона може бути вчинена до закінчення останнього дня строку. У разі, якщо ця дія має бути вчинена в установі, то строк спливає тоді, коли у цій установі за встановленими правилами припиняються відповідні операції.

Строк подання Звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів визначений п. 2 Порядку подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 70, а саме щороку до 1 березня відділенням Фонду роботодавці подають відповідний Звіт.

Крім того, у самій формі № 10-ПІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів», затвердженій наказом Мінпраці від 10.02.2007 р. № 42, вказано, що Звіт подається не пізніше 1 березня після звітного періоду.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, визначено порядок вчинення дій, що мають юридичне значення, в останній день строку.

Якщо вказано подання Звіту роботодавцем не пізніше 1 березня, то він може вчинити цю дію до закінчення 24 години цієї дати. Момент закінчення 24 години визначається за місцем вчинення дії, тобто за місцевим часом.

У разі коли певну юридичну дію слід вчинити в установі в останній день строку, вона має бути вчинена до моменту закінчення часу виконання відповідних операцій в цій установі, тобто до закінчення годин приймання звітів відділеннями Фонду (наприклад, встановлені години приймання звітів з 9 до 18 години).

 
Директор     В. МАЛЬКІН
Останнє оновлення на Вівторок, 23 лютого 2010, 11:52
 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua