Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Лист від 30.09.09 № 02-24-2050 "Взяття на облік приватного підприємця" Друк
Законодавство
Написав Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності   
Середа, 30 вересня 2009, 10:54

ФОНД СОЦІАЛЬНОГО СТРАХУВАННЯ З ТИМЧАСОВОЇ ВТРАТИ ПРАЦЕЗДАТНОСТІ

 ВИКОНАВЧА ДИРЕКЦІЯ

 лист від 30.09.09 № 02-24-2050

 Взяття на облік приватного підприємця

 

Порядок обліку в органах Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності страхувальників, у тому числі платників єдиного податку, визначений Законами України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” від 18.01.2001 р. № 2240 (далі – Закон № 2240), “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” від 15.05.2003 р. № 755 (далі – Закон № 755) та Інструкцією про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, затвердженою постановою правління Фонду від 26.06.2001 р. № 16, (далі – Інструкція № 16).

Порядок надходження до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності коштів, одержаних від сум єдиного податку, їх обліку та використання затверджений постановою правління Фонду від 04.09.2003 р. № 57.

Відповідно до пункту 2.11 Інструкції № 16 фізична особа – підприємець платник єдиного податку може бути поставлена на облік в органі Фонду двічі і мати два персональних номери: один як фізична особа – підприємець платник єдиного податку особисто і другий як фізична особа – підприємець платник єдиного податку, яка використовує найману працю.

Згідно із статтею 22 Закону № 2240 взяття на облік (зняття з обліку) фізичних осіб – підприємців, внесення змін до відомостей про фізичну особу – підприємця, зокрема щодо місця її проживання, здійснюється органами Фонду на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором відповідно до Закону № 755. При цьому всі реєстраційні дії проводяться лише державними реєстраторами.

Враховуючи зазначене, зняття з обліку фізичної особи – підприємця платника єдиного податку (особисто) в органі Фонду за попереднім місцем проживання та взяття на облік за новим місцем проживання проводитиметься на підставі інформації, отриманої від державного реєстратора. Такі особи отримуватимуть матеріальне забезпечення та соціальні послуги за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, і подаватимуть звітність по коштах Фонду за формою Ф4-ФСС з ТВП за новим місцем обліку.

Фізична особа – підприємець платник єдиного податку, яка використовує найману працю, відповідно до пункту 2.14 Інструкції № 16 зобов’язана у 15-денний термін провести розрахунки по коштах Фонду і звернутися з заявою, складеною в довільній формі, до органу Фонду за попереднім місцем обліку для отримання довідки про відсутність заборгованості. Зазначена довідка має бути надана до органу Фонду за новим місцем проживання. Сплачувати страхові внески до Фонду, утримані із заробітної плати найманих працівників, та подавати звітність за формою Ф4-ФСС з ТВП такі страхувальники повинні за новим місцем обліку.

Додатково повідомляємо, що пунктом 2.12 Інструкції № 16 встановлено, що для підтвердження свого статусу страхувальники – платники єдиного податку повинні надавати до органу Фонду копію документа, що підтверджує їх перебування на спрощеній системі оподаткування (копію свідоцтва про сплату єдиного податку).

Слід зазначити, що оскільки згідно із статтею 5 Закону № 2240 формування і використання коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, здійснюється на засадах солідарності та субсидування, сплата єдиного податку (і, відповідно, відрахувань з нього до Фонду) за попереднім місцем проживання не впливатиме на отримання матеріального забезпечення та соціальних послуг за новим місцем обліку.

  

Перший заступник директора                                                                                                                                          Е.Д. Ушаков

Останнє оновлення на П'ятниця, 04 червня 2010, 11:03
 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua