Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Лист від 30.06.2010 р. №11209/02-20 «Про порядок підтвердженя періоду здійснення підприємницької діяльності для призначення пенсії» Друк
Законодавство
Написав Пенсійний фонд України   
Середа, 30 червня 2010, 13:36

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ
ЛИСТ

від 30.06.2010 р. N 11209/02-20 

Розглянувши лист від 20.05.2010 р. N 54, Пенсійний фонд України в рамках своєї компетенції повідомляє.

Відповідно до статті 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених що діяли раніше законодавством.

Згідно зі статтею 56 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до стажу роботи зараховується, зокрема, крім роботи, яка виконувалася на підставі трудового договору, будь-яка інша робота, на якій працівник підлягав державному соціальному страхуванню, або за умови сплати страхових внесків.

Згідно з п. 7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 р. N 22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 р . за N 1566/11846, до заяви про призначення (перерахунку) пенсії додаються документи про стаж, що визначені Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.93 р. N 637. Відповідно до цього Порядку час роботи осіб, які займаються підприємницькою діяльністю, заснованою на приватній власності та на виключно їхній праці,за період до 1 травня 1993 р. зараховується до трудового стажу за наявності довідки Пенсійного фонду України про сплату страхових внесків. Період здійснення фізичною особою підприємницької діяльності за загальною системою оподаткування до 01.07.2000 р. зараховується до страхового стажу за умови подання документів про сплату страхових внесків.

Період здійснення фізичною особою підприємницької діяльності з 01.07.2000 р. підтверджується даними персоніфікованого обліку.

 

Заступник
Голови правління                                 В. Колбун

Останнє оновлення на Середа, 11 серпня 2010, 13:51
 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua