Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Лист від 21.02.2007 № 2790/03-20 «Щодо сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з сум винагород за надані послуги згідно з договорами цивільно-правового характеру» Друк
Законодавство
Написав Пенсійний фонд України   
Середа, 21 лютого 2007, 13:13

ПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ

Л И С Т

21.02.2007 N 2790/03-20

Щодо сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з сум винагород за надані послуги згідно з договорами цивільно-правового характеру

(Витяг)

Відповідно до статті 11 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон) громадяни України, іноземці (якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України) та особи без громадянства, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, створених відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, у філіях, представництвах, відділеннях та інших відокремлених підрозділах цих підприємств та організацій, в об'єднаннях громадян, у фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності та інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або працюють на інших умовах, передбачених законодавством, або виконують роботи на зазначених підприємствах, в установах, організаціях чи у фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру, підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, тобто є застрахованими особами.

Роботодавці є страхувальниками для вищезазначених застрахованих осіб і відповідно - платниками страхових внесків до Пенсійного фонду.

Водночас відповідно до статті 19 Закону винагороди фізичним особам за надання послуг за угодами цивільно-правового характеру визначені об'єктом для нарахування страхових внесків.

Отже, нарахування страхових внесків на суми винагород за надання послуг не суперечить нормам чинного законодавства.У разі здійснення нарахувань на зазначені виплати суми винагород враховуються в системі персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб відповідно до Порядку формування та подання органам Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 10.06.2004 р. N 7-6, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.08.2004 р. за N 1000/9599.

Заступник голови правління                                                О.Коренєв

Останнє оновлення на Понеділок, 18 жовтня 2010, 13:20
 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua