Опитування

Чи готові Ви звернутися до суду у разі порушення Ваших трудових прав?
 
Лист від 27.08.2010 р. №15066/03-20 «Щодо нарахування пенсійних внесків на суми виплат звільненим працівникам» Друк
Законодавство
Написав Пенсійний фонд України   
П'ятниця, 27 серпня 2010, 15:55

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

ЛИСТ
від 27.08.2010 р. N 15066/03-20

Щодо нарахування пенсійних внесків на суми виплат звільненим працівникам

Пенсійний фонд України розглянув лист щодо нарахування внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на суми виплат особам, які на день нарахування цих сум не перебувають у трудових відносинах з підприємством, і повідомляє.

Відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, регулюються Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон).

Виключно цим Законом визначається коло осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, платники страхових внесків, порядок нарахування, обчислення та сплати ними страхових внесків, умови набуття права та порядок визначення розмірів пенсійних виплат.

Відповідно до статті 11 Закону застрахованими особами є громадяни України, іноземці (якщо інше не встановлене міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України) та особи без громадянства, які працюють на підприємствах, в установах, організаціях, створених відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, у філіях, представництвах, відділеннях та інших відокремлених підрозділах цих підприємств та організацій, в об'єднаннях громадян, у фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності та інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або працюють на інших умовах, передбачених законодавством, або виконують роботи на зазначених підприємствах, установах, організаціях чи у фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру.

Страхувальник (роботодавець) зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески від об'єкта для нарахування до солідарної системи лише за осіб, які працюють на вищезазначених умовах.

Враховуючи наведене, підприємство після звільнення працівника не несе обов'язку страхувальника, а відповідно і платника страхових внесків.

Таким чином, на суми виплат особам, які на момент їх нарахування не перебувають у трудових відносинах з підприємством, страхові внески у розмірі 33,2 % та 2 % не нараховуються.

Заступник Голови правління                                                 В. Короневський

 

Останнє оновлення на Вівторок, 19 жовтня 2010, 16:26
 
Template Design ah-68 | Copyright © 2010 by Honcharuk and Partners Law Firm

Матеріали, опубліковані на сайті, взято з відкритих джерел, підготовлено працівниками порталу Трудове право або придбано на комерційних засадах.

Використання матеріалів порталу Трудове право можливо лише за умови зазначення джерела такого матеріалу, тобто гіперпосилання www.trudovepravo.com.ua